przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Sobota, 9 września 2017

List Pierwszej Damy do uczestników centrum „Chcemy całego życia!” IX Ogólnopolskiego Kongresu Kobiet

Do Uczestników
centrum „Chcemy całego życia!”
IX Ogólnopolskiego Kongresu Kobiet

 

Szanowni Państwo!

 

Cieszę się bardzo, że podczas IX Ogólnopolskiego Kongresu Kobiet został zaplanowany cykl wydarzeń w ramach centrum „Chcemy całego życia!”, które są gestem solidarności z osobami z niepełnosprawnością i ich rodzinami.


W okresie minionych dwóch lat prezydentury mojego męża miałam bardzo dużo okazji do spotkań z dziećmi i dorosłymi dotkniętymi różnymi niepełnosprawnościami. Intensywne wrażenia z tych kontaktów pozostawiły niezatarty ślad w mojej pamięci i jestem wszystkich tym osobom bardzo wdzięczna za możliwość poznania ich świata, tego co robią, co jest dla nich ważne, z jakimi radościami, ale też problemami spotykają się na co dzień. Jest to niezwykle silnie zintegrowane środowisko, które mocno się wspiera i dąży do wypracowania dla siebie jak najlepszych warunków do życia w społeczeństwie i prowadzenia własnej aktywności, a ta ostatnia jest często imponująca i może być przykładem dla nas – osób w pełni sprawnych.


Bardzo gorąco wszystkich Państwa pozdrawiam i życzę wielu inspirujących debat edukacyjnych, spotkań z terapeutami oraz innych ciekawych wydarzeń, przygotowanych specjalnie dla Państwa. Niech zaprezentowane rozwiązania będą dla osób z niepełnosprawnością i ich najbliższych nadzieją na pewniejszą i jaśniejszą przyszłość.

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.