przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Poniedziałek, 23 października 2017

List Pierwszej Damy z okazji 30-lecia Stowarzyszenia „Amazonki” Warszawa - Centrum

Do Uczestników obchodów

30-lecia Stowarzyszenia „Amazonki”

Warszawa - Centrum

 

 

 

Szanowni Państwo!

 

Bardzo serdecznie gratuluję 30-lecia istnienia Stowarzyszenia „Amazonki” Warszawa – Centrum. Jestem zaszczycona, że mogę patronować Państwa jubileuszowi, dlatego tym bardziej żałuję, że nie biorę udziału w dzisiejszej uroczystości.

 

Jeszcze mam w żywej pamięci moją niedawną wizytę w Częstochowie, gdzie po raz kolejny mogłam uczestniczyć w niezwykłym spotkaniu z Państwem, które zawsze pozostawia niezatarte i silne wrażenia.

 

Dzisiaj jednak chcę skierować słowa szczególnego uznania dla warszawskich Amazonek, które trzydzieści lat temu dały początek potężnemu ruchowi kobiet po leczeniu raka piersi. Misja, którą Stowarzyszenie wypełnia, czyli szeroko pojęte leczenie skutków przebytej choroby, jest nie do przecenienia. Na Państwa wsparcie psychiczne i motywowanie do walki o zdrowie mogą zawsze liczyć kobiety, którym trudno jest się pogodzić z nową sytuacją życiową.   

 

Dziękuję też za Państwa zaangażowanie w propagowanie badań profilaktycznych. Wiemy przecież, że wczesne wykrycie raka piersi zapobiega rozwojowi tej groźnej choroby, dlatego też bardzo bym chciała, by z roku na rok rosła liczba osób, które zwracają uwagę na to, jak ważne są regularne badania.

 

Jeszcze raz gorąco gratuluję jubileuszu i życzę, by następne lata były dla Stowarzyszenia latami obfitującymi w równie efektywne jak dotychczas inicjatywy, by kontynuowali Państwo tę szlachetną i potrzebną społecznie działalność.

        

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.