Menu rozwijane

02 marca 2022

Prezydent Andrzej Duda zdecydował o zawetowaniu nowelizacji ustawy – Prawo oświatowe.

Decyzję ogłosił, otwierając posiedzenie Rady Bezpieczeństwa Narodowego, z udziałem marszałków Sejmu i Senatu, premiera, przedstawicieli rządu oraz ugrupowań parlamentarnych.

– Apelowaliście Państwo – przedstawiciele opozycji, różnych środowisk – do mnie o weto do ustawy Prawo oświatowe. A ponieważ ja apeluję do Państwa o jedność, o brak politycznych sporów, w związku z tym postanowiłem skierować tę ustawę do ponownego rozpatrzenia – wyjaśnił Andrzej Duda.

Jak dodał, rozmawiał o tym z Ministrem Edukacji i Nauki Przemysławem Czarnkiem.

Może Cię zainteresować Prezydent z Małżonką spotkali się z Przemysławem Czarnkiem Z samorządowcami ws. zmian w ustawie Prawo oświatowe

Andrzej Duda mówił, że w tej ustawie było też szereg rozwiązań, które popierał i które powinny zostać wprowadzone. – Ale odłóżmy to na później. Na razie do tej ustawy jest weto, proszę uznać temat za zakończony w tej chwili, niech on nam nie przeszkadza w sprawach najważniejszych, w sprawach bezpieczeństwa Polski. Przed Państwem w Sejmie ustawa o obronie ojczyzny. Bardzo Państwa proszę, abyście ją błyskawicznie przyjęli. Jest nam niezwykle potrzebna – zaapelował Prezydent.