Menu rozwijane

02 czerwca 2017
Minister Paweł Mucha na spotkaniu w Szczecinie
Minister Paweł Mucha na spotkaniu w Szczecinie
o1626300307.jpg
o527055655.jpg

Przedostatnia konferencja „Godny wybór. Przywrócenie wieku emerytalnego” odbyła się 2 czerwca w Szczecinie. O nowych warunkach przechodzenia na emeryturę opowiadali m.in.: Sekretarz Stanu w Kancelarii Prezydenta RP Paweł Mucha, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Rodziny, Pracy  i Polityki Społecznej Marcin Zieleniecki oraz wiceprzewodniczący Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność” Tadeusz Majchrowicz.

Minister Paweł Mucha ocenił, że „podwyższenie emerytury o 8 proc. w ciągu jednego roku jest jednym z największym na świecie w systemach emerytalnych”. – Około 17 proc. osób, które nabywają uprawnienia do emerytury, pozostaje dalej aktywnymi na rynku pracy – dodał.

Z kolei Wiceminister Marcin Zieleniecki podsumował: – Każdy ubezpieczony, który 1 października br. osiągnie nowy wiek emerytalny, będzie zmuszony do tego, aby przeprowadzić bilans zysków i strat, i w sposób odpowiedzialny podjąć decyzję co do tego, kiedy zakończyć proces aktywności zawodowej.

W poniedziałek 5 czerwca odbędzie się konferencja podsumowująca cykl spotkań na temat zmian w systemie emerytalnym, które wejdą w życie jesienią tego roku.

Więcej informacji:

Konferencja w Szczecinie >>>