Menu rozwijane

09 lutego 2018
Ostatnia debata z udziałem Prezydenta Andrzeja Dudy zatytułowana „Wspólnie o konstytucji, wspólnie o rodzinie” odbyła się 5 lutego w Pałacu Prezydenckim

Województwo Lubelskie to następny region, w którym odbędzie się otwarta debata pod hasłem „Wspólnie o Konstytucji”, organizowana przez Kancelarię Prezydenta RP w ramach ogólnopolskiej kampanii informacyjnej przed referendum konsultacyjnym. Spotkanie odbędzie się w poniedziałek, 12 lutego 2018 w Lublinie, w auli im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego Collegium Iuridicum Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, przy ul. Spokojnej 1. Temat wiodący spotkania to: ,,Rodzina, małżeństwo – wartości podlegające szczególnej ochronie w świetle Konstytucji RP”. W debacie uczestniczyć będzie m.in. minister Krzysztof Szczerski, Sekretarz Stanu – Szef Gabinetu Prezydenta RP. Może Cię zainteresować „Rodzina to fundament ustroju społecznego państwa”

Organizacja otwartych debat o Konstytucji RP to konsekwencja słów Prezydenta RP Andrzeja Dudy, który podczas uroczystości 3 Maja powiedział: Czas na poważną debatę konstytucyjną przede wszystkim z udziałem polskiego narodu, z udziałem dojrzałego polskiego społeczeństwa. W ślad za tymi słowami Kancelaria Prezydenta RP otwiera się na głos społeczeństwa, który jest kluczowy w procesie tworzenia prawa, zwłaszcza w zakresie ustawy zasadniczej.

Zapraszamy serdecznie i liczymy na Państwa aktywny udział.